Sokowirówka Wolnoobrotowa

Soki owocowe i warzywne korzystnie wpływają na organizm człowieka. Regularne picie takich napojów pomaga poprawić odporność i uzupełnić niedobory ważnych dla życia substancji odżywczych. Najlepszym sposobem na uzyskanie zdrowego, naturalnego i świeżego soku jest jego samodzielne przygotowanie. Aby to zrobić trzeba jednak wcześniej zaopatrzyć się w specjalne urządzenie. Wiele osób przed dokonaniem zakupu zastanawia się co będzie lepsze wyciskarka czy sokowirówka. Warto więc sprawdzić, które urządzenie lepiej wybrać.

Podstawowym kryterium, które bierze się pod uwagę jest zazwyczaj cena. W tym wypadku należy podkreślić, że sokowirówki są zdecydowanie tańszymi urządzeniami od wyciskarek. Proste sokowirówki można nabyć już za 100-200 zł. Zakup wydajnej wyciskarki wolnoobrotowej to wydatek rzędu przynajmniej 1000 zł. W zamian za wyższą cenę uzyskuje się jednak sprzęt, który jest trwały, niezwykle wydajny i funkcjonalny. Charakterystyczną cechą wyciskarek jest to, że umożliwiają pozyskiwanie soku z dowolnych warzyw czy owoców. Świetnie radzą sobie zarówno z twardymi jak i miękkimi produktami, a także z ziołami i warzywami liściastymi. W przypadku sokowirówek pozyskiwanie soku z malin, jeżyn, natki pietruszki, czy sałaty jest praktycznie niemożliwe. Porównując wyciskarki oraz sokowirówki, warto także zwrócić uwagę na jakość pozyskanego soku. W takim zestawieniu zwycięzca jest jeden. Sok uzyskany z wyciskarki jest bardziej gęsty, lepiej smakuje i posiada więcej witamin oraz wartości odżywczych. Dodatkowo, przez to, że proces wyciskania przebiega wolno, sok nie natlenia się, więc dłużej zachowuje świeżość. Wadą takiego sposobu pozyskiwania soku jest jednak to, że trwa do zdecydowanie dłużej. Jeśli więc komuś zależy na czasie, lepszym wyborem będzie sokowirówka.

Podsumowując należy podkreślić, że chociaż wyciskarki są droższymi urządzeniami od sokowirówek to charakteryzują się zdecydowanie wyższą jakością. Dlatego też, w tym wypadku warto zapłacić więcej, aby nabyć produkt, który umożliwi pozyskiwanie zdrowego i naturalnego soku, pełnego witamin oraz wartości odżywczych.

Navigation