Wyciskarka czy sokowirówka

Wyciskarka czy sokowirówka – na co się zdecydować?

Nie od dziś wiadomo jak zdrowe są świeżo wyciskane soki. Zawierają całe mnóstwo witamin i składników mineralnych, pewnie dla tego stały się hitem w ostatnim czasie, kiedy wszyscy starają się dbać o sylwetkę i zdrowie. Aby codziennie cieszyć się smakiem pysznego soku bez konserwantów warto zaopatrzyć się w wyciskarkę lub sokowirówkę. Którą jednak wybrać?

Sokowirówka vs wyciskarka

Zanim wybierzesz się do sklepu, by kupić sprzęt do produkcji świeżych soków, zastanów się, na które urządzenie się zdecydować. Kluczowym aspektem jest to, z czego chcesz wyciskać soki. Jeżeli są to jedynie popularne owoce i warzywa, sokowirówka powinna wystarczyć. Jeśli natomiast marzą ci się soki z malin, jarmużu, pokrzywy czy innych nietypowych produktów, postaw na wyciskarkę. Pomyśl także o tym, w jakich ilościach będziesz wyciskać sok i kiedy będziesz go spożywać. Jeżeli chcesz go wypić zaraz po przygotowaniu, sprawdzi się sokowirówka, z kolei sok z wyciskarki może być przechowywany w lodówce przez kolejną dobę. Pamiętaj również o tym, że sok z sokowirówki będzie zawierał mniejszą ilość witamin i składników mineralnych, ponieważ urządzenie nie wyciska wszystkich składników istotnych dla naszego zdrowia, pozostawiając je w mokrym miąższu. Dodatkowo sok z sokowirówki zostaje napowietrzony przez co o wiele szybciej utleniają się z niego witaminy, a na jego powierzchni możemy dostrzec pianę. Dla niektórych osób ważna jest również klarowność uzyskanego napoju. Jeżeli zależy ci na soku o nieco gęstszej konsystencji, postaw na wyciskarkę. Z kolei, kiedy marzy ci się klarowny sok, zdecyduj się na sokowirówkę. Nie ukrywajmy, że istotnym aspektem jest także cena. W przypadku gdy nie stać cię na droższe wyciskarki, dobrym wyborem będzie sokowirówka.

Sokowirówka czy wyciskarka – podsumowanie

Jeżeli nie chcesz oszczędzać na zdrowiu i cena nie gra dla ciebie roli, wybierz wyciskarkę. Możesz wybierać między modelami poziomymi lub pionowymi, jedno lub dwuślimakowymi. Sok przygotowany przez wyciskarkę dostarczy ci więcej witamin i będzie nadawał się do przechowania w lodówce przez kolejne 24 godziny. Z kolei sok z sokowirówki będzie bardziej klarowny. Dodatkowo dzięki sokowirówce przyrządzisz sok szybciej i będzie go więcej.

Navigation